Huvudsaklig CPV-kod 71321300 Konsulttjänster inom VA
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för mindre mark- och anläggningsarbeten för VA, vägar, trafikanläggningar, renhållningsanläggningar samt mark inom fastigheter såsom skolor, förskolor, äldreboende och kontorslokaler.