2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Reception- och kassadisk
Beskrivning: Upphandling gällande reception- och kassadisk, avsikten är att teckna ramavtal med en (1) leverantör som kan tillverka, leverera och montera receptions- och kassadiskar i Locums vårdfastigheter. Samtliga receptions- och kassadiskar ska tillverkas i enlighet med Locums tekniska beskrivning för att uppfylla samtliga krav avseende till exempel vårdhygien, säkerhet, arbetsmiljö och fysisk tillgänglighet. Ramavtalstiden är två (2) år från och med 2025-11-03 med möjlighet till förlängning ett (1) år i taget till och med 2029-11-02. Takvolymen är 15 MSEK. Om den totala omfattningen av samtliga Avrop i detta Ramavtal överstiger angiven takvolym upphör Ramavtalet att gälla och inga nya avrop kommer ske. Pågående avrop slutförs som planerat. Ramavtalet är inte exklusivt och utgör inte någon garanti eller utfästelse från Beställaren att avropa viss volym.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39100000 Möbler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117592:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45420000 Snickerimonteringar, 39156000 Salongs- och receptionsmöbler, 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter