598486-2021 - Frivillig förhandsinsynSverige-Stockholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transformering av data från laboratoriesystem för självkostnad och produktionsoptimering
Referensnummer: 2021-36
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Karolinska Universitetssjukhuset har behov av att vidareutveckla pågående arbete inom självkostnadskalkyler samt produktionsoptimering genom produktionsdata från flertalet system.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Karolinska Universitetssjukhuset har behov av att vidareutveckla vårt pågående arbete inom självkostnadskalkyler samt produktionsoptimering genom produktionsdata från flertalet system.