See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyra av maskiner och verktyg
Beskrivning: Upphandlingen avser att tillgodose beställarens behov av att hyra maskiner (utan förare) och verktyg som kan behövas i beställarens verksamhet. Avtalet kommer att användas som ett komplement till beställarens egen maskinutrustning. Volymen/värdet kan variera från år till år och beställaren garanterar inga volymer.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42000000 Industrimaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121970:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 42600000 Verktygsmaskiner, 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 44510000 Verktyg