Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsumentförpackade livsmedel
Referensnummer: KS 2023/54-05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tillhandahållande av konsumentförpackade livsmedel för beställning via webbutik med leverans till samtliga beställande enheter inom kommunen. Sortimentet i webbutiken ska bestå av minst 10 000 artiklar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Takvolymen under den sammanlagda avtalstiden är 10 mnkr.