598630-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Skogåstorget upprustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkogåstorget upprustning
BeskrivningUpprustning av torg innefattande bl a: - upprustning och kompletteringar av ytskikt - planteringar - belysningsåtgärder B har valt att inte tilldela kontraktet i separata delar eftersom entreprenaden utgör en teknisk helhet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103991:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45213140 Byggnation av salutorg, 45213142 Anläggning av plats för torghandel, 45112711 Utformning av parker, 45210000 Byggnadsanläggning, 45236250 Markanläggning för parker