598717-2023 - ResultatSverige-Klippan: Ombyggnadsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Om- och Tillbyggnad Åbyhem Etapp 2
Referensnummer: 23/203
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Byggentreprenadkontrakt i form av avtal för Om- och tillbyggnad av äldreboendet Åbyhem som är beläget i Klippans kommun.
Etapp 2 avser ombyggnad av Byggnad E samt om- och tillbyggnad av Byggnad B.
ALLMÄN ORIENTERING
Detta är en upphandling av Byggentreprenadkontrakt
Välkommen att lämna anbud enligt anvisningar i detta upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112700 Landskapsplanering, 45112710 Utformning av grönområden, 45262620 Stödmurar, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45316100 Installation av utomhusbelysning, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332200 VA-arbeten, 45342000 Uppförande av stängsel, 45343230 Installation av sprinklersystem, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster, 51900000 Installation av styr- och reglersystem, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen