Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stödboende för missbruksproblematik
Referensnummer: GNU 2022/120
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85310000 Socialt arbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar stödboende för missbruksproblematik (alkohol och droger) för vuxna från 21 år.
En boendeform med inriktning på socialt stöd för vuxna med missbruk eller beroendeproblematik där den enskilde ges förutsättningar för att klara av ett självständigt liv med eget boende på sikt. Observera att behandling inte får bedrivas på ett stödboende.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 14 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering