598751-2024 - Resultat
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader – Nybyggnation skola Munka Ljungby
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNybyggnation skola Munka Ljungby
BeskrivningEntreprenaden omfattar mark- och husbyggnadsarbeten för uppförande av grundskola skola ÅK F-6 med tillhörande utemiljö samt solcellsinstallation. Entreprenaden innefattar även följande tre optioner - Infartsväg. - Utrustning verksamhet Storkök. - Slöjdmaskiner.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelNybyggnation åk F-6 Munka Ljungby (beställning inkom 2023-08-07)
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88586:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45214210 Byggnation av låg- och mellanstadieskola, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten