598823-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Trädgårdstjänster – Driftstjänster inom gata, park och skog
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDriftstjänster inom gata, park och skog
BeskrivningJönköpings kommun handlar upp entreprenör för driftstjänster inom gata, park och skog
Intern identifierare22/23
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 77313000 Parkskötsel, 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del