598827-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Programrelaterade tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ansökningsinbjudan - för Webbplattform med närliggande funktioner som tjänst, nr 2019-0042
Referensnummer: 2019-0042
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72260000 Programrelaterade tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ansökningsinbjudan avseende kommande tjänsteupphandling - modern webbplattform som kan anpassa innehåll och funktioner till mobila enheter och där Casino Cosmopol kan arbeta med olika kundsegment, utveckla tjänster som förenklar för gäster, samla in data på användarbeteende och optimera användarflöden.
Upphandling kommer tex att omfatta:
CMS-funktion
Kundgränssnitt
E-handelsfunktion
Integrationer till 3part-system via web-API
Hantera www.casinocosmopol.se
Implementation, drift och underhåll
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48460000 Programvara för analys, forskning, matematik eller prognos, 48610000 Databassystem, 72212220 Programvaruutvecklingstjänster för Internet och intranät, 72250000 System- och stödtjänster, 72415000 Webbvärdtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling kommer t.ex. att omfatta: