2. Förfarande
Förfarande
Titel: Brandskyddsutrustning och tjänster
Beskrivning: Ramavtalet gäller bl.a för köp av brandsläckare, inomhusbrandposter, omladdningar av brandsläckare samt kontroller och underhåll av brandsläckare, brandposter, rökluckor och brand/utrymningslarm samt material/kringprodukter.
Intern identifierare: 24/182
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 51700000 Installation av brandskyddsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 24951210 Pulver för brandsläckare, 24951220 Brandsläckningsmedel, 35111000 Brandbekämpningsutrustning, 35111320 Bärbara brandsläckare, 44480000 Diverse brandskyddsutrustning, 50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Del 1