2. Förfarande
Förfarande
Titel: E-arkiv Väst Extern remiss
Beskrivning: Upphandlingsföremålet är ett E-arkiv för UM som utgör e-arkiv Väst. E-arkiv Väst är en samverkan mellan 17 parter (17 arkivmyndigheter) i västra Sverige kring e-arkiv.
Intern identifierare: D.nr: KSINK 2024/20
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72252000 Dataarkivering
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem