598920-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Fjärrvärmeledningar
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pipeline material, district heating Tvärförbindelsen Jordbro
Referensnummer: 1007469328
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44163120 Fjärrvärmeledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
The purpose of this tender is to purchase preinsulated district heating pipe material delivered to Jordbro, Stockholm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
The purpose of this tender is to purchase preinsulated district heating pipe material delivered to Jordbro, Stockholm.