See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tolktjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser en tjänst där leverantören ska förmedlar tolkar och administratera och samordnar kommunens tolkuppdrag enligt kommunens krav på tjänsten.
Intern identifierare: 2024-31
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandling av Tolktjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Distanstolkning
Beskrivning: se upphandlingsunderlag