Huvudsaklig CPV-kod 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal omfattande VA-och VVS-material som t ex. dricksvattenrör, avloppsrör samt tillhörande kopplingar, skarvsatser, betäckningar etc. Leverantören ska tillhandahålla närliggande fysisk butik i både Eskilstuna och Strängnäs.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38427000 Flödesmätare, 42130000 Kranar, ventiler och liknande anordningar, 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 44165300 Muffar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen