598999-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter – Möbler till Sveriges domstolar (ramavtal)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMöbler till Sveriges domstolar (ramavtal)
BeskrivningUpphandling av ramavtal för möbler, såsom plan- och miljömöbler, mattor, hörsalsmöbler, belysning, till myndigheter inom Sveriges Domstolar. Upphandlingens omfattning framgår av upphandlingsunderlaget i sin helhet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116677:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39100000 Möbler