Upphandling av pumpar DIS (Dynamiskt Inköpssystem)
Referensnummer: 19/02174
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42122000 Pumpar
II.1.4.
Kort beskrivning
VA SYD har ett behov av att säkra tillgången på pumpar inom VA. VA SYD avser att genom denna förfrågan upprätta ett dynamiskt inköpssystem (DIS) för kommande avrop av pumpar t ex:
Tryckstegringspumpar
Torruppställda pumpar
Djupvattenpumpar
Länspumpar
Avloppspumpar
Dränkbara pumpar
Kemdoseringspumpar
Exenterskruvpumpar
Centrifugalpumpar
Ejektorpumpar
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42122130 Vattenpumpar, 42122220 Avloppspumpar, 42122230 Doseringspumpar, 42122300 Tryckstegringspumpar för vätskor, 42122430 Centrifugalpumpar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen