2. Förfarande
Förfarande
Titel: Varbergs stationsområde entreprenad
Beskrivning: Varbergs stationsområde entreprenad är en utförandeentreprenad för Matilda Ranch Allé samt Stationsområde. Byggnation av gator, parkering, busshållplatser mm. innefattar även byggnation av cykelhus samt väderskydd för regionbussar.
Intern identifierare: HGN 2019/0340
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000