2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hydrauliskt forceringsverktyg
Beskrivning: Verktygen i denna upphandling är avsedda för Polismyndighetens specialistverksamhet. Huvudsyftet är att möjliggöra snabb forcering i bostäder och andra utrymmen. I upphandling ingår även reservdelar och service/reparation.
Intern identifierare: A410.639/2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42600000 Verktygsmaskiner
Ytterligare klassificering (cpv): 42121200 Hydrauliska maskiner, 42611000 Specialverktygsmaskiner, 43328100 Hydraulisk utrustning, 44510000 Verktyg, 44512000 Diverse handverktyg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Verktygen i denna upphandling är avsedda för Polismyndighetens specialistverksamhet. Huvudsyftet är att möjliggöra snabb forcering av inträngningspunkter i bostäder och utrymmen vid överhängande fara för liv och hälsa, samt vid gripanden och bevissäkring.
Intern identifierare: Hydrauliskt forceringsverktyg