599159-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Säkerhetskopiering
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Teknisk kopiering inom bygg- och anläggningssektorn
Referensnummer: T2020-00257
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72910000 Säkerhetskopiering
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholm stads inbjuder till anbudsgivning avseende tekniska kopieringstjänster inom bygg- och anläggningssektorn. Upphandlingen avser att genom ett gemensamt ramavtal tillgodose beställarens behov av kopieringstjänster inom bygg- och anläggningssektorn och avser bland annat digitaltryck, ritningar, digitalisering, scanning och lagring av tekniska handlingar och andra dokument/ritningar, arbetsplatsskyltning, exponering m.m.