599159-2023 - ÄndringSverige-Mörrum: Insamling av avfall
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tömning av Återvinningsstationer (ÅVS)
Referensnummer: 23/12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90511300 Insamling av avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för insamling och transport till avlämning av plastförpackningar, pappersförpackningar och metallförpackningar från återvinningsstationer (”ÅVS”) inom Karlshamn, Sölvesborg, Olofström samt Bromölla kommun