599179-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Avfallshantering
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fraktionerat avfall och Farligt avfall
Referensnummer: V-2020-0299
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
KTH söker en leverantör som kan hantera fraktionerat avfall och en leverantör för farligt avfall (ffa kemiskt) för bortforsling, återvinning och/eller destruktion för Kungliga Tekniska högskolan (KTH), AlbaNova universitetscenter (enhet inom universitetsförvaltningen på KTH) och Försvarshögskolan (FHS) men inte exklusivt. Upphandlingen innefattar:
•Fraktionerad avfall.
•Farligt avfall.
•Optioner vid behov
•Produkter