2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning och sopning
Beskrivning: Omfattning Upphandlingen avser två delområden, delområde vinterväghålling (snöröjning och halkbekämpning) och delområde sopning. i Helsingborgs Hamn. Uppdragen omfattar vinterväghållning (snöröjning och halkbekämpning) och sopning av hamnens samtliga ytor.
Intern identifierare: 25/50
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 44113910 Material för vinterväghållning, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90612000 Gatsopning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Varor och tjänster 25
Beskrivning: Upphandlingen avser två delområden, Delområde Vinterväghålling halkbekämpning och Delområde Sopning. i Helsingborgs Hamn. Uppdragen omfattar vinterväghållning (snöröjning och halkbekämpning) och/eller sopning inom Helsingborgs Hamns verksamhetsområde.
Intern identifierare: 1755569-0
Ytterligare klassificering (cpv): 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90612000 Gatsopning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde Vinterväghållning och halkbekämpning
Beskrivning: Delområde Vinterväghålling halkbekämpning i Helsingborgs Hamn. Uppdragen omfattar vinterväghållning (snöröjning och halkbekämpning) inom Helsingborgs Hamns verksamhetsområde.
Intern identifierare: 1755803-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde Sopning
Beskrivning: Sopning inom Helsingborgs Hamns verksamhetsområde.
Intern identifierare: 1755804-2
Huvudklassificering (cpv): 90610000 Gaturenhållning och gatsopning
Ytterligare klassificering (cpv): 90612000 Gatsopning