599231-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Videokonferensutrustning – Skärmar och mötesteknik
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkärmar och mötesteknik
BeskrivningRegion Dalarna välkomnar leverantörer att lämna anbud på leverans gällande regionens behov av konferensutrustning såsom skärmar och mötesteknik, utifrån Krav- och prisbilaga. Avtalets omfattning: - Digitala skärmar - Mötesteknik - Trådlös överföring i soundbar med kamera - Tillbehör - Dokumentation - Utrustningen inklusive leverans, garanti, support och underhåll (på plats) - Återtag/återbruk av befintlig utrustning Avtalet kommer att tecknas med en (1) leverantör och avser ett ramavtal.
Intern identifierareRS 2025/400
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 32232000 Videokonferensutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelUpphandlingsdokument (2)
BeskrivningKonferensutrustning såsom skärmar och mötesteknik
Intern identifierare1688672-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKvalificeringskrav
BeskrivningKonferensutrustnin såsom skärmar och mötesteknik
Intern identifierare1728826-1