599241-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Timrå: Snöröjning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning
Referensnummer: UH-2023-95
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Vinterväghållning inom Timrå Kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Position 2 Bandsjön, Mellerstbyn, Fröland, Edsgården, Vävland, Storberget
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Position 8 Söråker
Del nr: 2
Position 10 Ljustorp, Riibodarna, Kontorillen
Del nr: 3
Position 18 Timrå Centrum
Del nr: 4
Position 19 Bergeforsen
Del nr: 5
Position 20 Stavreviken
Del nr: 6
Position 50 Ljustorp Skola & Bandstation
Del nr: 7
Position 51 Ala skola
Del nr: 8
Position 52 Söråker skola
Del nr: 9
Position 55 Söråker Brandsstation
Del nr: 10