Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ridanläggning Husie
Referensnummer: 0163
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnad av ridskoleanläggning
Entreprenadform: TE
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45212210 Byggnation av idrottsanläggningar för en enda idrottsgren, 45236110 Markanläggning för idrottsplatser, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331210 Installation av ventilation, 45442100 Målning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen