2. Förfarande
Förfarande
Titel: Samverkanspartner Västerås resecentrum
Beskrivning: Uppdraget omfattar projektering och byggnation i samverkan avseende nytt resecentrum och bussterminal i Västerås. Genomförandet i samverkan sker i fas 1 (systemhandling och planering inför fas 2) samt i fas 2 (bygghandlingsprojektering och byggnation). Se även www.vasteras.se/resecentrum (http://www.vasteras.se/resecentrum) för mer information. Förfrågningsunderlaget kommer preliminärt att annonseras under juni 2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97573:Lot:1