599396-2022 - ÄndringSverige-Umeå: Kontorsstädning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster Vakin
Referensnummer: 202211702
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90919200 Kontorsstädning
II.1.4.
Kort beskrivning
Daglig städning av kontors- och arbetsytor på Vakins arbetsplatser,  totalt ca 6000 kvm fördelade på 11 arbetsplatser inom Umeå kommun och 1 arbetsplats i Vindelns kommun.