599418-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Johanneshov: Dörrar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dörrar, enbart leverans
Referensnummer: 23-112-2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44221200 Dörrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av inner- och ytterdörrar med någon form av klassning så som t.ex. säkerhetsdörrar, brandklassade dörrar, ljudklassade dörrar, dörrar till allmänna utrymmen (övriga dörrar) och tillbehör över hela Sverige. Montage av dörrarna ingår inte.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen