599433-2019 - ÄndringSverige-Johanneshov: Markanläggning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markarbeten vid parkinvesteringar, större underhållsinsatser och övriga anläggningsarbeten, Söderort
Referensnummer: 2.2.1-097/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser utförande av markarbeten vidparkinvesteringar, större underhållsinsatser och övriga
Anläggningsarbeten för stadsdelsnämnderna Hägersten-Liljeholmen, EnskedeÅrsta-
Vantör, Farsta, Skarpnäck, Skärholmen och Älvsjö och Enskede-Årsta-Vantör