599457-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Matberedning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolmåltider till Hässelby villastads skola
Referensnummer: 2.4.2-01/2020:393
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55321000 Matberedning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar ca 1000 skolluncher per dag under läsårets 178 dagar med leverans till skolans mottagningskök.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15894200 Färdiglagad mat, 15894210 Skolmåltider
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalet avser perioden från och med 19.8.2020 – 17.8.2022 alternativt två år från avtalstecknande