See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Systemhandling för delsträckgrupp 2, Kanalmursprogrammet
Beskrivning: Stadsmiljöförvaltningen inbjuder till att lämna anbud på tekniska konsulttjänster för systemhandling inom ramen för en fördjupad utredning för del av Kanalmursprogrammet. Systemhandlingen ska klarlägga genomförbarhet och förutsättningar för uppfyllande av programmets mål. Systemhandling ska ligga till grund för ett genomförandebeslut i kommunfullmäktige, vilket utgör utgångspunkten inför den kommande detaljprojekteringen och produktion.
Intern identifierare: SMF-2025-00639
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000