599502-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Borås: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Metal Binder Jetting System
Referensnummer: 21/81
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
RISE is procuring a Metal Binder Jetting System for the Additive Manufacturing Center in Sweden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30232100 Skrivare och kurvskrivare, 42990000 Diverse specialmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen