59954-2025 - Resultat
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – 2024 Operationsprodukter förbrukningsmaterial Region Norrbotten Del 2
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel2024 Operationsprodukter förbrukningsmaterial Region Norrbotten Del 2
BeskrivningUpphandlingen avser avtal på operationsprodukter förbrukningsmaterial för leverans till Region Norrbotten. I denna upphandling ingår produkter som inte kom med på avtal efter upphandlingen 2023 Operationsprodukter förbrukningsmaterial Region Norrbotten (21/152). Upphandlingen omfattar följande varukorgar: Drapering Drän Engångsskålar Kniv Laparaskopi Operationsmössor och pannband Operationssugar Urologi Ögon Öron Övrigt
Intern identifierare24/78
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 18443100 Pannband, 33141119 Kompresser, 33141411 Skalpeller och knivblad, 33141600 Uppsamlingsbehållare och -påsar, dränageset och dylikt, 33141700 Ortopediska artiklar, 33199000 Sjukvårdskläder, 39518200 Operationslakan
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000