599546-2025 - Planering
Sverige – Glasögon – EXTERN REMISS Glasögon
Förhandsmeddelande som endast används i informationssyfte
Varor - Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelEXTERN REMISS Glasögon
BeskrivningVälkomna att inkomma med synpunkter och upplysningar inför en upphandling av ett statligt ramavtal för glasögon. Den externa remissen finns tillgänglig via https://www.avropa.se/upphandlingar/glasogon/. Synpunkter och upplysningar bifogas via e-post till evelina.idestrom@kammarkollegiet.se. Vänligen inkom med svar senast 2025-09-28.
Intern identifierare23.3-8628-2025
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Ytterligare om kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 33734000 Glasögon
Ytterligare klassificering (cpv): 33735100 Skyddsglasögon, 33735200 Bågar och skalmar till skyddsglasögon