599592-2025 - Resultat
Sverige – Konsulttjänster för projektledning – Efterannonsering DIS Tekniska konsulter Projektstyrning - Anläggning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelEfterannonsering DIS Tekniska konsulter Projektstyrning - Anläggning
BeskrivningEfterannonsering av upphandling genom DIS. Konsultens uppdrag är att agera biträdande Programchef i projektet ”Västlänken i Staden”. Uppdraget uppgår till maximal omfattning 80% av en heltidstjänst och ska utföras på plats på Exploateringsförvaltningens kontor i Göteborg och i enlighet med avropsförfrågan i sin helhet.
Föregående meddelande13580-2025
Intern identifierareEXF-2025-00794
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72224000 Konsulttjänster för projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000