599599-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Motorfordon – Upphandling - Stora minibussar med 5-6 kupéer
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling - Stora minibussar med 5-6 kupéer
BeskrivningKriminalvården upphandlar Stora minibussar för klienttransporter.
Intern identifierare2026-11229
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000