599612-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Lund: Datorer och datamateriel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Partner för strategisk IT-produktförsörjning
Referensnummer: KS 2021/1006
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Omstart av upphandling. Föregående KS 2021/0259 med samma namn.
Typ av avtal
Upphandlingen syftar till att upphandla ett ramavtal (d v s ett avtal/kontrakt som fastställer villkoren för beställning som senare ska tilldelas under en viss tidsperiod) med en (1) Leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30213000 Persondatorer, 30213500 Handdatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 32250000 Mobiltelefoner, 50312000 Underhåll och reparation av datautrustning, 51611000 Installation av datorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen