599615-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Lund: Förbrukningsartiklar för tandvård
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dental förbrukning, delområde engångsmaterial och skyddsmaterial
Referensnummer: FTV/210107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141800 Förbrukningsartiklar för tandvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Folktandvården Skåne AB ("FTV") inbjuder härmed till anbudsgivning avseende Dental förbrukning, med två delområden: Engångmaterial och Skyddsmaterial
Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör per delområde. Anbud lämnas ett eller fler delområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen