599625-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Insamling av avfall – Insamling förpackningar från flerfamiljshus och verksamheter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelInsamling förpackningar från flerfamiljshus och verksamheter
BeskrivningInsamling förpackningar från flerfamiljshus och verksamheter och avser: · pappersförpackningar/wellpapp · plastförpackningar · metallförpackningar · glasförpackningar · returpapper (tidningar) · wellpappsbal
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106448:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90511400 Pappersinsamling, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511000 Sophämtning