2. Förfarande
Förfarande
Titel: TILLFÄLLIGA TRAFIKANORDNINGAR OCH TA-PLANER
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för utförande och uthyrning av tillfälliga trafikanordningar, för va-arbeten och andra mark och anläggningsarbeten, inklusive etablering och avetablering av trafikanordningarna. Även upprättande av tillfälliga trafikanordningsplaner ingår i upphandlingen.
Intern identifierare: N560U26-289
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45222000 Väg- och vattenbyggnadsarbeten utom broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar
Ytterligare klassificering (cpv): 45222000 Väg- och vattenbyggnadsarbeten utom broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: TILLFÄLLIGA TRAFIKANORDNINGAR OCH TA PLANER