See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Likvor-shuntar med tillbehör
Beskrivning: Karolinska universitetssjukhuset avser upphandla ett nytt ramavtal för likvor-shuntar med tillbehör (shuntsystem). Upphandlingen är uppdelad i tre olika delområden. Anbud kan lämnas på ett eller fler delområden. • Delområde 1: Omställningsbar ventrikuloperitoneal shunt med magnet. • Delområde 2: Omställningsbar ventrikuloperitoneal shunt MR-kompatibel. • Delområde 3: Omställningsbar ventrikuloperitoneal shunt med minst 15 olika motstånd.
Intern identifierare: K 2024-1244
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33184100 Kirurgiska implantat
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: MTU/MTP
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område 1
Beskrivning: Delområde 1: Omställningsbar ventrikuloperitoneal shunt med magnet.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område 2
Beskrivning: Delområde 2: Omställningsbar ventrikuloperitoneal shunt MR-kompatibel.
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Område 3
Beskrivning: Delområde 3: Omställningsbar ventrikuloperitoneal shunt med minst 15 olika motstånd.