599707-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Taxitjänster – Turbundna resor - Nynäshamns kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTurbundna resor - Nynäshamns kommun
BeskrivningUpphandlingen avser leverans av turbundna resor för Nynäshamns Kommuns räkning till och från dagverksamhet, daglig verksamhet inom LSS för barn och vuxna, korttidsboenden och avlastningsboenden för personer med och utan demensdiagnos och för personer med funktionshinder.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001