2. Förfarande
Förfarande
Titel: Telefonisttjänster Region Sörmland 2025
Beskrivning: Region Sörmland avser upphandla nytt avtal för telefonisttjänster för samtliga avdelningar och verksamheter inom regionen. Upphandlingen syftar till att täcka Region Sörmlands behov av telefonisttjänster helgfri vardag, lördag, söndag samt helgdagar för samtal till kontaktcenter alla dagar året om. Målet med denna tjänst är att leverantören säkerställer servicenivån vid övertagande av Region Sörmlands telefonväxel avseende bemötande, service och hantering av alla sorters samtal och sökningar.
Intern identifierare: IN-IN25-0260
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 64214200 Telefonväxeltjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79510000 Telefonsvarartjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000