599726-2023 - ÄndringSverige-Ludvika: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulttjänster inom EL, Tele- och Data
Referensnummer: GNU 2022/131
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tekniska konsulttjänster inom El, Tele och Data för Falu kommun, Gagnef kommun, Hedemorabostäder samt Lugnet i Falun AB.
Uppdragstyperna är i huvudsak:
Programarbete
Utredningsarbete
Projektering (utförande/funktionsentreprenad)
Rådgivning
Skisser/Ritningar/Värderingar
Granskning- och besiktningstjänster