600008-2022 - ResultatSverige-Skutskär: Byggnadsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utförandeentreprenad - Nybyggnation av trygghetsboende - Siggesboda 16:1, Fyrklövern 2, Skutskär
Referensnummer: 20/97
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Älvkarlebyhus upphandlar utförandeentreprenad - Nybyggnation av punkthus/trygghetsboende, Älvkarleby Kommun. Totalt 36 lägenheter och 2 lokaler på Ågatan 5 i Skutskär.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45211341 Byggnation av lägenheter, 45231110 Rörläggningsarbete, 45236000 Markanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332200 VA-arbeten, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen