Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukvårdstextilier och operationskläder
Referensnummer: RD21/03793
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal omfattande personal- och patientkläder, operationstextilier, bädd- och badtextilier , operationskläder/specialarbetsdräkt
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18400000 Specialkläder och tillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avbryts då upphandlande myndighet har funnit brister i upphandlingsdokumenten.