600040-2021 - ResultatSverige-Örnsköldsvik: Köksutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Restaurang och serveringsutrustning
Referensnummer: A 21-032F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39221000 Köksutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av restaurang - och serveringsutrustning till i huvudsak Örnsköldsviks kommuns matsalar, boende, förskolor, gemensamma kök och storhushåll för successivt uttag under avtalstiden. I detta avtal ingår även olika produkter av små el-maskiner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39221000 Köksutrustning, 39241000 Knivar och saxar, 39223000 Skedar, gafflar, 39221250 Glaskaraffer, 39221230 Fat, 39221210 Tallrikar, 39221100 Köksgeråd, 39221180 Köksredskap, 39221120 Koppar och glas, 39221110 Porslin
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen