Upphandlingen ska leda till att ramavtal avseende styr- och reglerteknik för fastighetsautomation tecknas. Ramavtalet omfattar dels nya kompletta installationer och integrationer såväl som enklare underhålls- och kompletteringsarbeten för befintliga styrsystem.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen